Umiejętności dla przyszłości

 
Klikając na licznik popierasz idee Porozumienia
 
2
3
8
8
osoby poparły już inicjatywę
 
Badania Dobre praktyki Słownik

Tydzień z Internetem

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego W ramach tego międzynarodowego przedsięwzięcia w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu (bibliotekach, szkołach, domach kultury, pracowniach komputerowych) organizowane są spotkania mające zachęcić jak największą liczbę osób do korzystania z Internetu. Akcja jest organizowana przez Telecentre-Europe i aktywnie wspierana przez Neelie Kroes, komisarz europejski ds. agendy cyfrowej. Polskie edycje są koordynowane od 2011 r. przez FRSI (w 2013 roku wspólnie z Fundacją Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo oraz Stowarzyszeniem „Miasta w Internecie”). Dotychczas wzięło w nich udział blisko 22,5 tysiąca osób. Partnerzy Tygodnia z Internetem to m.in.: Microsoft, Orange i Fundacja Orange, UPC Polska, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Federacja Inicjatyw Oświatowych, ZHP.

Strona kampanii ogólnoeuropejskiej:
www.getonlineweek.eu

Edycja polska 2013: www.biblioteki.org/pl/tydzien_z_internetem_2013/o_kampanii

Jola JeżowskaSpotkania organizowane podczas Tygodnia z Internetem są doskonałą okazją do dobrej zabawy i integracji, także międzypokoleniowej. Osoby, które do tej pory nie korzystały z Internetu, mogą przekonać się, że to proste narzędzie, mające wiele praktycznych zastosowań.

Jolanta Jeżowska, koordynatorka kampanii, FRSI

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
ul. Grójecka 1/3, 02-019 Warszawa

Wspieramy rozwój społeczności lokalnych poprzez ułatwianie dostępu ich mieszkańców do informacji, wiedzy i edukacji. Nasze kluczowe działanie to Program Rozwoju Bibliotek.

www.frsi.org.pl

kontakt do osoby odpowiadającej za współpracę w ramach Porozumienia:
Elżbieta Dydak, elzbieta.dydak@frsi.org.pl, tel. 22 579 12 83, główny specjalista ds. projektów.