Umiejętności dla przyszłości

 
Klikając na licznik popierasz idee Porozumienia
 
1
8
6
4
osoby poparły już inicjatywę
 

LISTA 100 2018 ogłoszona !

Lista100SPRUC_pion_2018

W czwartek 21 czerwca 2018, podczas dorocznej konferencji Umiejętności Cyfrowe 2018.pl po raz drugi została ogłoszona Lista 100 ‚2018 – lista 100 osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce w ostatnim roku. Kandydatów zgłaszali partnerzy Szerokiego Porozumienia na rzecz Umiejętności Cyfrowych oraz osoby wyróżnione w 2017. Listę ustaliła Kapituła Listy 100 pod przewodnictwem Włodzimierza Marcińskiego – Przewodniczącego Rady Programowej Porozumienia, Prezesa Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Lista100SPRUC_poziom_2018

 

 

Nazwisko

imię

Afiliacja instytucjonalna/organizacyjna

1

Aleksiejczuk

Agnieszka

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

2

Andrzejewski

Dariusz

Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 6  we Wrześni

3

Apanasewicz

Joanna

„Mała Szkoła” Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Koninie Żagańskim

4

Bagińska

Joanna

Społeczna  Szkoła Podstawowa nr 3 w Białymstoku

5

Biskup

Marek

Google

6

Blicharski

Marcin

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Łazarskiego w Warszawie

7

Bochenek

Marcin

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa

8

Brzózka-Złotnicka

Iwona

Mistrzowie Kodowania

9

Cellary

Wojciech

Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

10

Chabros

Sławomir

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Biztech

11

Chmielewska

Grażyna

MEN

12

Ciesiołkiewicz

Konrad

Orange Polska

13

Cieślarczyk-Adamczewska

Anna

Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu

14

Czechowska

Zyta

Zespoł Szkół Specjalnych w Kowanówku

15

Czubkowska

Sylwia

Gazeta Wyborcza

16

Dębski

Bogusław

Ministerstwo Cyfryzacji

17

Drosd

Mariola

Bibliotekarka, edukatorka, przedsiębiorczyni

18

Dyl

Krzysztof

Urząd Komunikacji Elektronicznej

19

Dziemidowicz

Ewa D

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

20

Fallacher

Jean Francois

Orange Polska

21

Gagan

Katarzyna

Centrum Edukacji Nauczycieli w Białymstoku

22

Gawlik

Marcin

Google

23

Gładki

Ewelina

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

24

Górkiewicz

Katarzyna

Fundacja Nowoczesna Polska

25

Gregorczyk

Grażyna

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

26

Hryniewicz-Bieniek

Agnieszka

Google

27

Ignatowska

Bożena

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

28

Janus

Aleksandra

Centrum Cyfrowe

29

Jaroszewicz

Karina

 

30

Jędryczek

Dariusz

CUI Wrocław

31

Jurek

Robert

Edukator cyfrowy

32

Karwasiński

Zbigniew

Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe

33

Kawałek

Jacek

Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu

34

Kawecka

Elżbieta

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie

35

Kędzia

Grażyna

Szkoła Podstawowa nr 58 im. Jerzego Kukuczki w Poznaniu

36

Kosiński

Bartosz

Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej MERITUM

37

Krupa

Ewa

Orange Polska

38

Kruszewska-Mach

Dagna

Gminna Biblioteka Publiczna w Raszynie

39

Kulisiewicz

Tomasz

Polskie Towarzystwo Informatyczne

40

Kuran

Tadeusz

Olimpiada Informatyczna

41

Kwiatkowska

Anna Beata

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

42

Lefanowicz

Arkadiusz

Fundacja IT Leader

43

Maduzia

Jerzy

Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju

44

Makowski

Tomasz

Biblioteka Narodowa

45

Marcinkiewicz

Andrzej

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie

46

Marcinkiewicz

Lila

Książnica Pomorska w Szczecinie

47

Marcinkowski

Artur

 Fundacja Widzialni

48

Marciński

Włodzimierz

Polskie Towarzystwo Informatyczne

49

Mączewski

Krzysztof

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

50

Michalska

Jowita

Digital University

51

Koba

Grażyna

 Wydawnictwo Migra

52

Mitkowski

Rafał

Edu Sense

53

Nobis-Niewiadomska

Małgorzata

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

54

Nowakowski

Zdzisław

Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu

55

Okuniewska

Jolanta

Szkoła Podstawowa nr 13 w Olsztynie

56

Olborska

Magdalena

Samsung Electronics Polska

57

Orłowski

Jacek

IT w Administracji

58

Ostrowska

Beata

Polskie Towarzystwo Informatyczne

59

Pawlak

Anna

Urzęd Marszałkowski  Województwa Lubelskiego

60

Piekarski

Karol

Medialab Katowice

61

Pietrasiewicz

Adam

Ministerstwo Cyfryzacji

62

Pijanowski

Krzysztof

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

63

Piłat

Sabina

Zespół Szkół Ogólnokształcących STO „Toruńska”

64

Polak

Marcin

Edunews, Fundacja Think, Think Global

65

Potęga

Joanna

Biblioteka Główna Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

66

Prądziński

Jacek

Bibliteka Miejska w Bytowie

67

Radoszewski

Jakub

Uniwersytet Warszawski

68

Romatowska

Sylwia

Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej

69

Rudnicki

Artur

Zespół Szkół Technicznych w Radomiu

70

Rywczyńska

Anna

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa

71

Sawicka

Magdalena

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku

72

Schoen-Kamińska

Aleksandra

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Lotników Polskich w Pile

73

Sludkowska

Barbara Sludkowska

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

74

Socha

Rafał M.

Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych, Zespół Szkół Politechnicznych im. Bohaterów Monte Cassino we Wrześni

75

Starościak

Paweł

WCAG Paweł Starościak

76

Stokalski

Borys

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji

77

Struzik

Adam

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

78

Strykowski

Wacław

 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych

 

79

Szajnar

Wojciech

Centrum Projektów Polska Cyfrowa

80

Szarański

Dawid

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

81

Sztokfisz

Andrzej

Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

82

Szwebs

Wioletta

Szkoła Podstawowa nr 81 im. Bohaterskich dzieci Łodzi w Łodzi

83

Szymańska-Ban

Cecylia

Microsoft

84

Świć

Anna

Kodowanie na dywanie

85

Święcicki

Krzysztof

Ośrodek Edukacji Informatycznej i Komputerów w Warszawie

86

Tomczak

Lesław

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu

87

Trawińska Konador

Katarzyna

Instytut Badań Edukacyjnych

88

Trawka

Anna

Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach

89

Turski

Robert

Stowarzyszenie Edukacja 3.0

90

Tyws

Andrzej

Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu

91

Urbanowicz

Katarzyna

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ochota w Warszawie

92

Walter

Natalia

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Technologii i Mediów Edukacyjnych

93

Wasilewski

Paweł

Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

94

Wasilewski

Andrzej

Łódzka Kolej Aglomeracyjna sp. z o.o.

95

Wilczyński

Tomasz

przedsiębiorca

96

Wiśniewska

Anna

Wojewodzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

97

Zagórski

Marek

Ministerstwo Cyfryzacji

98

Zasoński

Sylwester

 Szkoła Podstawowa nr 1 w Skarżysku-Kamiennej

99

Zawiła-Niedźwiecki

Janusz

Politechnika Warszawska

100

Żyławski

Andrzej

Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki

 

 

Skład Kapituły:

Agnieszka Aleksiejczuk

  • Iwona Brzózka-Złotnicka
  • Maciej Bułkowski
  • Ewa Krupa
  • Tomasz Łukawski
  • Artur Marcinkowski
  • Włodzimierz Marciński
  • Izabela Przybysz /sekretarz/
  • Jacek Wojnarowski
  • Marzena Śliz