Umiejętności dla przyszłości

 
Klikając na licznik popierasz idee Porozumienia
 
2
0
8
3
osoby poparły już inicjatywę
 

Uczysz programowania – wyróżnij się!

tablica w Zabkach 1

Rozwijający się ruch na rzecz nauki programowania w szkołach cieszy się pełnym poparciem Lidera Cyfryzacji i Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Programowanie jest jedną z ważnych umiejętności  w świecie cyfrowym. Pierwsze szkoły uczące programowania informują o swojej aktywności wykorzystując znak Szerokiego Porozumienia wraz z hasłem „uczymy programować”. Pierwsza taka tablica od kilku miesięcy wisi przy wejściu do Szkoły Podstawowej nr. 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach k/Warszawy. Kilka innych wyróżniających się szkół takie tablice też już otrzymało. Podczas zaczynającej się  28 czerwca w Toruniu  XIII konferencji „Informatyka w Edukacji” tablice będą także przekazywane przez Lidera Cyfryzacji innym wyróżniającym się szkołom.

Symbol SPRUC staje się klamrą łączącą pomysły i inicjatywy oraz sprzyja identyfikacji wspólnoty zajmującej się nauką programowania.

Szkoły, które zadeklarują uczestnictwo w SPRUC  będą uprawnione do wykorzystywania we własnym zakresie wzorów znaków graficznych przygotowanych z myślą oznakowania szkół. Procedura przystępowania jest dostępna tutaj, a logotypy z tekstami  „uczę się programować” i „umiem programować” , a także inne są do pobrania tutaj.