Umiejętności dla przyszłości

 
Klikając na licznik popierasz idee Porozumienia
 
2
0
1
0
osoby poparły już inicjatywę
 

Tydzień Kodowania z Microsoftem w Ministerstwie Cyfryzacji

img_0121

Robot polskiego startupu uczy programować w Ministerstwie Cyfryzacji

Jeden z partnerów SPRUC w ramach Code Week, Microsoft zorganizował pokaz robota Photon, który został zaprezentowany na zeszłorocznych półfinałach Microsoft Imagine Cup. Projekt zdobył pierwsze miejsce w kategorii Projekty Społeczne w krajowej edycji konkursu. Urzędnicy mieli okazję sprawdzić, jak wygląda nauka programowania z robotem, jeszcze zanim urządzenie znajdzie zastosowanie w procesie edukacji. Photon to mały robot, który ma pomagać najmłodszym w uczeniu się programowania. Urządzenie komunikuje się przy użyciu mobilnej aplikacji i rozwija się wraz z postępami dziecka. W warsztatach wziął udział Marek Zagórski, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji , a Anna Streżyńska, Minister Cyfryzacji zajrzała na chwilę/

W zeszłym roku, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Cyfryzacji oraz Nauki i Szkolnictwa Wyższego rozpoczęły współpracę, aby wprowadzić do szkół naukę programowania dla uczniów i szerokopasmowy Internet dla wszystkich instytucji. Celem porozumienia jest także rozszerzenie podstawy programowej z technologii informacyjnych. Dzięki zmianom, umiejętność programowania stanie się elementem powszechnej edukacji informatycznej.

„Umiejętność programowania staje się jedną z kluczowych kompetencji w XXI wieku, niedługo będzie traktowana jak umiejętność pisania czy czytania. Właściwa edukacja i przygotowanie młodych ludzi jest jednym z większych wyzwań przed jakimi stoi rynek, administracja rządowa i szkolnictwo. Warsztaty prowadzone przez zeszłorocznych finalistów krajowej edycji Imagine Cup pokazują, że warto inwestować w kształcenie cyfrowych kompetencji. Takie rozwiązania jak Photon wpływają na rozwój polskiej gospodarki i społeczeństwa” – mówi Michał Jaworski, członek zarządu w polskim oddziale Microsoft.

W trakcie Europejskiego Tygodnia Kodowania, odbędą się szkolenia w ponad 170 Lokalnych Klubach Kodowania, które zostały stworzone w ramach projektu realizowanego przez Microsoft oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego FRSI:  „Link do Przyszłości” . Warsztaty będą opierać się na trzech prostych scenariuszach (Cody Roby, CodeMonkey, Kodu Game Lab) dla młodych osób w wieku 10-15 lat. W ramach EU Code Week, Microsoft zorganizuje także zajęcia dla nauczycieli i uczniów w modelowych Szkołach w Chmurze oraz Grupach. NET.

***

Microsoft jest wiodącym dostawcą platformy technologicznej i usług zwiększających produktywność. W myśl strategii „Cloud First. Mobile First”, Microsoft tworzy rozwiązania wykorzystujące potencjał mobilności i chmury obliczeniowej, które pozwalają każdemu użytkownikowi i organizacji działać sprawniej i osiągać więcej.

Microsoft Corporation powstał w 1975 roku w USA, a polski oddział firmy istnieje od 1992 r. W swoich filiach na całym świecie Microsoft zatrudnia blisko 110 tys. specjalistów z różnych dziedzin, w tym około 500 osób w Polsce.

Więcej zdjęć można znaleźć TUTAJ

Dowiedz się więcej:

Centrum Prasowe Microsoft
Strona internetowa Microsoft
Microsoft w liczbach
Informacje o firmie (eng)

Dodatkowych informacji udzielają:

Anna Klimczuk
Microsoft Sp. z o.o.
tel. +48 609 99 12 90
e-mail: v-anszte@microsoft.com

Barbara Dyluś
Microsoft Sp. z o.o.
tel. +48 515 21 16 35
e-mail: v-bdylus@microsoft.com