Rada Programowa Szerokiego Porozumienia na Rzecz Umiejętności Cyfrowych
Zadaniem Rady Programowej jest wskazywanie kierunków oddziaływania Porozumienia, poszukiwanie instrumentów wsparcia jego działań jak i działań jego partnerów, poddawanie pod dyskusję najistotniejszych zagadnień związanych z celami Porozumienia, programowanie jego rozwoju.
Zgodnie z przyjętymi Zasadami Porozumienia Radę Programową na na lata 2017/2018 powołał Lider Cyfryzacji, będący jej przewodniczącym. Kolejne składy będą wyłanianie zgodnie ze zmodyfikowanymi zasadami. Skład Rady Programowej na lata 2017/2018 jest podany poniżej:
Włodzimierz Marciński
Przewodniczący Rady, Prezes Polskiego Towarzystwa InformatycznegoWejście w świat cyfrowy to nie krótkie zauroczenie. Technologie cyfrowe tworzą naturalną symbiozę z szeregiem sfer naszych aktywności. Rozwijamy je a one zmieniają nasze życie. Te relacje są trwałe i bez wątpienia będą się pogłębiały.
Warto pamiętać, że umiejętności cyfrowe to nie tylko łatwość nawiązywania znajomości, bycie w sieciach społecznościowych, gry, muzyka, pomoc w odrabianiu lekcji. To także szansa na poznanie świata, na rozwijanie zainteresowań, na ciekawą pracę, na realizację aspiracji życiowych. Umiejętności cyfrowe to umiejętności dla przyszłości.Skład Rady Programowej na lata 2017 – 2018
Agnieszka Aleksiejczuk – Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Iwona Brzózka-Złotnicka – Stowarzyszenie Mistrzowie Kodowania
Blanka Fijołek – Samsung Polska
Radosław Jasiński – Polsko Amerykańska Fundacja Wolności
Karol Karczewski – Lime Devices
Artur Krawczyk – Stowarzyszenie Miasta w Internecie
Ewa Krupa – Fundacja Orange
Dagmara Krzesińska – Fundacja Koalicja dla Innowacji
Tomasz Łukawski – Szkoła Podstawowa nr. 3 w Ząbkach k/Warszawy
Artur Marcinkowski – Fundacja Widzialni
Włodzimierz Marciński – Prezes Polskiego Towarzystwa Informatycznego
Paweł Sieczkiewicz – Telemedi
Tomasz Sielicki – Sygnity
Wojciech Strzałkowski – Allegro
Jacek Wojnarowski – Instytut Spraw Publicznych