Umiejętności dla przyszłości

 
Klikając na licznik popierasz idee Porozumienia
 
2
0
0
8
osoby poparły już inicjatywę
 

Godzina Kodowania 2016

Logotyp HoC

Godzina Kodowania – ogromna inicjatywa o światowym zasięgu ma swoją kulminację w Tygodniu Edukacji Informatycznej przypadającym w dniach 5-12 grudnia 2016.

Niestrudzony organizator i propagator Godziny Kodowania Profesor Maciej Sysło uruchomił już przygotowaną przez siebie stronę dla tegorocznej edycji Godziny kodowania:http://godzinakodowania.pl/node/7

Zalecana lektura od Uwag u góry po prawej.

 

List od Lidera Cyfryzacji:

Szanowni Państwo,

Zapewne większość z Was pamięta, że w grudniu ponownie aktywizować się będziemy w Godzinie Kodowania. W Polsce odbędzie się wiele wydarzeń związanych z Godziną Kodowania, podczas których prezentowane będą przesłania wynikające z upowszechniania nauki programowania. Sukcesy polskich programistów dają nam powody do satysfakcji. Jednak aby one mogły także w przyszłości mieć miejsce dziś musimy wspierać wszystkie inicjatywy mogące do tego prowadzić – a ważnymi, szczególnie dla najmłodszych są te, które odbywać się będą podczas Godziny Kodowania. Od początku Godzin Kodowania, za ich polską edycję animuje pan profesor Maciej Sysło. Tak jest i w tym roku, choć bez wątpienia można wskazać także wiele innych osób i organizacji. Profesor Sysło pracuje dziś m.in. nad tłumaczeniem kolejnych materiałów i udostępnianiem ich za pośrednictwem strony godzinakodowania.pl.
W imieniu własnym oraz Pana Profesora zwracam się z prośbą o wsparcie jego pracy i aktywne przyczynienie się do kolejnego, polskiego sukcesu Godziny Kodowania. Każda pomoc jest nie do przecenienia.

Pozdrawiam,

Włodzimierz Marciński

Lider Cyfryzacji w Polsce

Poniżej linki do materiałów informacyjnych, promocyjnych dostępnych na stronach code.org w udziałem znanych postaci świata polityki, sportu, muzyki mediów:

Welcome to the launch of the 2016 Hour of Code campaign from Ottawa, Canada!

Watch Facebook Live footage and see more photos from the Hour of Code launch with Justin Trudeau.

The world’s champions: “Push yourself. Anybody can Learn”

We’ve just released a new inspirational video featuring champions Serena Williams, Neymar Jr, Carmelo Anthony, Draymond Green, Sergio Ramos, Marcelo Vieira, Sue Bird, and gold medalists from Chile to Sri Lanka. Click the image below to watch!

Tymczasem Ministerstwo Cyfryzacji nie znalazło sposobu na wsparcie przygotowań do Godziny Kodowania ani Tygodnia Kodowania poza propagowaniem konkursu POPC w działaniu 3.2 na podnoszenie umiejętności nauki kodowania nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej (klasy 1-3) za pomocą filmiku o lwowskiej szkole matematycznej (!!!), który można zobaczyć tutaj: Lwowska Szkoła Matematyczna