Umiejętności dla przyszłości

 
Klikając na licznik popierasz idee Porozumienia
 
2
3
5
2
osoby poparły już inicjatywę
 

Sieć GO_PRO! – Gminne Ośrodki Programowania

LOGO_MERITUM Sieć GO_PRO! – Gminnych Ośrodków Programowania została założona w 2014 roku, działa w niej 20 punktów zlokalizowanych przy publicznych bibliotekach gminnych w 7 województwach. Przez 12 miesięcy z bezpłatnych zajęć z programowania i algorytmiki skorzystało ponad 1500 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Niewiele? To dopiero początek.
Dlaczego biblioteki? Gdybyśmy założyli punkty GO_PRO! w szkołach, korzystaliby z nich wyłącznie lub głównie uczniowie danej placówki. Poza tym wprowadzanie nowych technologii do bibliotek, które do tej pory dość często kojarzą się dzieciom ze stosem zakurzonych książek, zadziałało jak magnes. Sieć GO_PRO! to połączenie potencjału partnerów, wykorzystanie dostępnych narzędzi (np. Lego Mindstorms) i skompletowanie ich w działającą całość, szczypta odwagi i wiary, że takie połączenie może się udać.
13 marca 2015 roku sieć GO_PRO! dostała nominację do międzynarodowej nagrody WSIS (World Summit on the Information Society) w kategorii „capacity building”.
Inicjatywę tworzenia Gminnych Ośrodków Programowania realizuje Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM” z Krakowa.

 

Programowanie staje się coraz ważniejszą kompetencją. Gminne Ośrodki Programowania mają być źródłem nabywania kluczowych umiejętności przez młodych Polaków. Mają uzupełniać to, czego czasami nie da się nauczyć w szkole. Inspirować tych, którzy za chwilę będą zmieniać świat.

 

 

 

 

Bartosz Kosiński – pomysłodawca Sieci GO_PRO!

 

Stowarzyszenie Edukacji Pozaformalnej „MERITUM”
ul. Św. Filipa 23/3
31-150 Kraków


SEP „MERITUM” dąży do realizacji swoich celów wykorzystując szeroki wachlarz działań edukacyjnych i szkoleniowych, organizując akcje w przestrzeni publicznej oraz konferencje naukowe.

www.sep-meritum.pl
Organizacja pozarządowa

Kontakt:

Bartosz Kosiński
tel. 664-438-833
mail: bartosz.kosinski@sep-meritum.pl
stanowisko: Kierownik Zespołu Projektowego