Umiejętności dla przyszłości

 
Klikając na licznik popierasz idee Porozumienia
 
2
3
5
2
osoby poparły już inicjatywę
 

Internetowy Teatr TVP dla szkół

logo_iTeatru To nowatorska inicjatywa TVP wykorzystująca nowoczesną technologię. Kodowane transmisje na żywo spektakli teatralnych trafiają każdorazowo do kilkudziesięciu tysięcy uczniów z około 500 szkół położonych poza centrami kulturalnymi kraju. Jedynym wymogiem, obok ekranu i projektora, jest szerokopasmowe łącze internetowe. Spektakle przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W pierwszym sezonie transmitowano 10 przedstawień z teatrów w całej Polsce. Jesienia 2013 r. partnerem TVP w tym przedsięwzięciu był Narodowy Instytut Audiowizualny.
Zachęcona powodzeniem inicjatywy TVP zorganizowała Internetowy Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych. Najlepsze spektakle nadawane były w TVP Regionalna i internecie. Szczegóły na www.iteatr.tvp.pl

Wieslaw_Lodzikowski

Nasze przedsięwzięcie to przykład wykorzystania nowoczesnej technologii do promocji ambitnej kultury. Najbardziej cieszą nas pochlebne opinie uczniów, którzy często dotąd nie mieli okazji do uczestnictwa w spektaklu na żywo. W ten sposób wychowujemy nowe pokolenie miłośników teatru.

Wiesław Łodzikowski, dyrektor Ośrodka – TVP Technologie

Regionalny System Ostrzegania
Małgorzata Lewosińska, kierownik projektu, malgorzata.lewosinska@tvp.pl , tel. 785985157

Portal edukacyjny edu.tvp.pl
Łukasz Osiecki, koordynator, lukasz.osiecki@tvp.pl