Umiejętności dla przyszłości

 
Klikając na licznik popierasz idee Porozumienia
 
2
3
8
5
osoby poparły już inicjatywę
 
Badania Dobre praktyki Słownik

Bezpieczne interneciaki

Celem projektu było zorganizowanie akcji informacyjnej dla dzieci i ich rodziców uświadamiającej potencjalne zagrożeniach płynące z sieci. Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Akcja informacyjna dla dzieci i ich rodziców mająca na celu uświadomienie potencjalnych zagrożeń płynących z sieci w tym między innymi o:
nielegalnych i niebezpiecznych treściach dotyczących wykorzystywania seksualnego, pornografii, przemocy, uwodzeniu przez Internet nieletnich, cyberprzemocy, czyli nękaniu w sieci poprzez udostępnianie w internecie zdjęć, obraźliwych wpisów, nagrań przedstawiających dziecko lub nastolatka w złym świetle, naruszeniu prywatności poprzez kradzież adresów, haseł, numerów kart, albo ich nieświadome udostępnienie obcym, nieświadomym uczestniczeniu dzieci w działaniach niezgodnych z prawem, niebezpiecznych postawach (hazard, anoreksja, stosowanie używek, zaangażowanie w działalności sekt) Do tej pory zorganizowaliśmy II edycje akcji. 

http://www.bezpieczneinterneciaki.pl/

Celem projektu jest uświadamianie rodzicom i dzieciom zagrożeń jakie może nieść z sobą internet oraz w jaki sposób można bezpiecznie korzystać z sieci.

 

 

 

 

Włodzimierz Schmidt, Prezes Zarządu

 

Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska
Ul. Krucza 16/22, 00-526 Warszawa

IAB istnieje na polskim rynku interaktywnym, technologicznym i reklamowym od 2000 roku. Od 2007 roku działa jako Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Wśród ponad 200 członków Związku znajdują się m.in. największe portale internetowe, sieci reklamowe, domy mediowe i agencje interaktywne. IAB Polska jest czwartym pod względem wielkości IAB na świecie biorąc pod uwagę liczbę członków. W 2012 roku Związek otrzymał nagrodę MIXX Awards Europe dla najlepszego IAB w Europie.

www.iab.org.pl
Organizacja branżowa

Kontakt:
Sandra Steinmetz
+48 796 261 090
s.steinmetz@iab.org.pl
Specjalista ds. komunikacji i PR